Merak Ettikleriniz

Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapaklan hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında cildimizde bir farklı görüntü ortaya çıkar mı?

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5-10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.

Tek bir seans lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı büyüme evresinde değildir. Bunlar için ek lazer epilasyon

seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme evrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer

epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir.

Seansların aralıkları ne kadardır?

Lazer epilasyon seanslarına verilen aralıklar bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişi ne yapmalıdır?

Öncelikle kişinin görülüp değerlendirilmesi, gerekiyorsa Dermatoloji uzmanı tarafından tüylenmenin nedeninin araştırılması, tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir. Lazer epilasyon uygulamasına geçmeden evvel tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya ip gibi köke yönelik müdahalenin lazer epilasyondan önceki son 3 haftada yapılmaması şarttır.

Lazer epilasyon kıllara nasıl etki eder?

Lazer epilasyon ile kıl kökü imha edilirken hedef seçici olarak ısıtma yaparak kıl köklerindeki hücrelerin yakılarak hasara uğratılmasıdır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon için ise kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gereklidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 6-8 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

Lazer epilasyonun güvenliliği kesin midir?

Evet, lazer enerjisi belirli bir dalga boyundaki ışındır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışın demeti vücutta herhangi bir artık madde bırakmaz, ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi de bulunmamaktadır. Bu neden ile Amerikan FDA tarafından yıllarca yapılan incelemeler sonucu zararsız ve etkili bir şekilde epilasyon amaçlı kullanım için onaylanmıştır.

Lazer epilasyonun yan etkileri var mıdır? Uygulama esnasında acı hissediliyor mu?

Lazer epilasyon uygulamasının bilinen kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama sonrasında kıl köklerinin enerjiden etkilendiğinin belirtisi olan hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Fakat uygulama bölgesinde görülebilecek bu durum çok kısa bir zaman içerisinde kaybolacaktır. Ütüleme epilasyon teknolojisi sayesinde seanslar artık büyük bir konforda sıcak taş masajı hissini vererek tamamı ile acısız ve hızlı olarak yapılıyor.

Ütüleme epilasyon teknolojisi nedir?

Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var. Böylece deriye etki ihmal edilebilir düzeyde kalıyor. Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor: Uygulama masaj rahatlığına dönüyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği "ütüleme" olarak adlandırılıyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Ayrıca dört mevsim acısız ve yan etkisiz uygulanan tek teknoloji.

Ütüleme epilasyon teknolojisi gerçekten ağrısız ve acısızımı? Hangi cihazlar ütüleme epilasyon teknolojisine sahip?

Alma Lasers firmasının patentli teknolojisi olduğundan sadece Alma Lazer markalı cihazlar da bu ütüleme epilasyon teknolojisi mevcut, cihaz modelleri ise, Soprano XL, Spa Accord, Spa SHR ve Harmony XL. Bunların yanında piyasada taklitleri de türemeye başladı bunlardan uzak durunuz. Cihaz markasını mutlaka sorunuz.

Geri dönüşler nasıl?

Önceden lazerle epilasyon yaptırmış kişiler Ütüleme Epilasyon Teknolojisi ile yapılan seanslarından şaşkınlıkla çıkıyorlar. Uzun süre yeni seansa gelme ihtiyacı duymuyorlar. Bu, şaşkınlığı daha da artırıyor. İşte bu devrimci bir gelişmedir.

Hormon sorunu yaşayanlarda da lazer epilasyon etkili midir?

Hormon bozukluklarında lazer epilasyon gayet etkilidir fakat daha fazla sayıda seans uygulanması gereksinimi bulunmaktadır. Önce hormon testleri ile sorun tanımlanır, gerekiyor ise ilaç tedavisine başlanır ve ilaç tedavisine başlanması ile birlikte lazer seanslarına da başlanabilir.